پد روزانه

منبع : میس پی وی

پدهای روزانه به طور کلی برای این منظور طراحی شدن که نواحی حساس بانوان رو به دور از آلودگی ها و عفونت ها نگه دارن. میدونیم که محیط مرطوب بهترین شرایط رو برای رشد قارچها و باکتریها ایجاد میکنه ، عفونت های مجاری ادراری هم جزو رایج ترین انواع عفونت ها هستن که باز توسط باکتری ها ایجاد میشن و همه افراد چه خانم ها و آقایون میتونن در معرض ابتلا به این نوع عفونت ها قرار بگیرن، اما بخاطر فیزیک خاص بدن بانوان ، خانم ها نسبت به آقایون حساس تر و در معرض خطرترند.

 

به منظور حفظ خشکی و تمیزی نواحی حساس و پیشگیری از انواع بیماریهای مربوط به این ناحیه که گاهاً عواقب جبران ناپذیری مثل ناباروری رو هم میتونه به همراه داشته باشه، استفاده از پد روزانه به همه خانم ها توصیه میشه.

 

امروزه انواع مدل ها ی پد و نوار بهداشتی در بازار موجوده از قبیل پد های نازک، معطر، مخصوص شب، مخصوص روز، بالدار و در جنس های متنوع از جمله پنبه ای ، مشبک، کتان و در انواع سایز کوچک، متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ. با این وجود بهترین پد روزانه محصولیه که جنس کتانی و خاصیت ضد حساسیتی داشته باشه. این محصول مثل نوار بهداشتی (البته بسیار نازک تر) رطوبت رو به طور فوق العاده ای به خودش جذب میکنه و از تجمع باکتری هایی که منجر به بیماری میشن پیشگیری میکنه. برای خانم هایی که دوره پریود آنها بالای ۵ روزه پیشنهاد می شه که از محصولات معطر استفاده نکنن زیرا بافت واژن بسیار حساسه و این عطرها به صورت بالقوه آلرژی زا هستن و ممکنه حساسیت و یا تحریک پوستی ایجاد کنن.

 

پد بهداشتی روزانه برای چه کسانی مناسبه؟!

پد بهداشتی برای بانوان باردار و کسانی که دچار افتادگی مثانه و عدم کنترل ادرار هستن مناسبه و بخصوص برای روزهای قبل از شروع و بعد از پایان یافتن دوره عادت ماهیانه که میزان ترشحات افزایش پیدا میکنه مناسبه.

 

در چه مواقعی نباید از پد بهداشتی استفاده کنیم؟!

این محصول برای دوران عادت ماهیانه مناسب نیست و استفاده از اون در این دوران توصیه نمیشه.