با بوی بد خداحافظی کن!

منبع : میس پی وی

بوی بد ناحيه ی تناسلی مشکلی است آزار دهنده که به دلایل مختلف بسته به عادات بهداشتی خانم ها بروز می کنه...

علت این بوی بد چیه؟ :(

علت این بوی بد سه تا عفونت رایج  مربوط با این ناحیه هست که خیلی از ما تا به حال اسمش رو هم نشنیدیم؛

 سه عفونت متداول این اندام عبارتند از: برفک (candida)، تریکوموناس واژینالیس (trichomonas vaginalis)  و واژینوز باکتریایی  (bacterial vaginosis).

اما چطور می تونیم از ایجاد این بو جلوگیری کنیم؟

یکی از راه های آسون و موفقیت آمیز  برای از بین بردن بوی ناحیه تناسلی، شستشوی مناسب این قسمت از بدن هست. بانوان عزیز می تونن به جای استفاده از صابون های معمولی، از "ژل شستشوی بانوان" برای شستشوی ناحیه تناسلی خود استفاده کنند که با رایحه های مختلف برای خرید در دسترس هستن...

موقع خريد ژل هاي بهداشتي به نكاتي كه روي جعبه نوشته دقت كن. ممكنه بعضي از ژل ها فرمولاسيون متفاوتی داشته باشن و لازم باشه برای استفاده ازشون، دستور العمل خاصی رو رعايت كنی.

نحوه ي استفاده

نحوه ی استفاده از ژل ها به اين شكل هست كه يك بند انگشت از اين ژل رو روی ناحيه ی تناسلی تان كه مرطوب هست بزنی تا كف ملايمی ايجاد بشه حدود 30 تا 60 ثانيه بهش زمان بدی تا تاثير خودش رو بذاره و بعد كامل اون ناحيه رو با آب بشور و با دستمال به آهستگي پاك كن ...

با اين كار هم ناحيه ی تناسلی تون تميز می شه هم تا مصرف بعدی، بوی بدی به مشامت نمی رسه !

هفته اي دو بار

این ناحیه اگر  سالم باشه به طور طبیعی دارای تعدادی باکتری و قارچ هست. اسیدیته طبیعی واژن، این باکتری ها و قارچ ها را تحت کنترل قرار می ده تا به گونه های بیماری زا تبدیل نشن. ولی استفاده بیش ازحد از این ژل ها  PH ناحيه ي تناسلي رو تغيير ميده و اين خودش می شه عامل رشد باكتري و قارچ !

 براي همين بهترين انتخاب اينه كه اين ژل ها رو هفته اي دو بار استفاده كنی.

ناحيه ي تناسلي به شدت حساسه و بايد خيلي مراقب باشی تا دچار عفونت يا خشكی بيش از حد نشی. استفاده مناسب و به موقع ژل شستشو بانوان به حفظ اسیدتیه دستگاه تناسلی(تنظیم PH واژن) هم کمک می کنه...

 

خانم ها و دوشيزه ها

زماني كه قصد خريد ژل هاي بهداشتي رو داري، اول اينكه حتما از جای معتبر خريد كني و دوم اينكه ژل مخصوص خودتون رو بخري . اگه دوشيزه هستي، بايد يه ژل خريداري كني و اگه ازدواج كردي يه ژل مخصوص ديگه. از اونجايي كه دستگاه تناسلي خانم ها و دخترها خانم ها با هم تفاوت داره، ژل هاي بهداشتي مخصوص با فرمولاسيون مخصوص براشون تهيه و توليد شده كه می تونی ازشون استفاده كنی.

اگر قصد استفاده از این ژل رو داری بهتره که قبلش به چند تا نکته توجه کنی؛ اول اینکه شما نباید قبل از استفاده از این ژل واژن و نواحی اطرافش رو با آب و صابون بشوری چون دیگه استفاده از این ژل مفهمومی نداره و اینکار اثرش رو خنثی می کنه.

دوما در زمان استفاده از ژل هیچ نیازی به استفاده از دستمال و یا دستکش نیست، چون این وسایل در جمع آوری و افزایش باکتری ها موثر هستند و ممکنه به پوست ظریف و حساس این ناحیه آسیب وارد کنن.

 سوما توجه کنید که در زمان شستوشو ژل از آب با فشار کم استفاده کنید چون فشار آب شلنگ علاوه بر پاکسازی ترشحات طبیعی ناحیه تناسلی که تازه مفید هم هستن به ورود باکتری های مضر به داخل واژن کمک می کنه و این موضوع میتونه باعث ایجاد التهاب در ناحیه تناسلی بشه.

 و در آخر این نکته هم حائز اهمیته که بدونی ژل شستشو ی بانوان رو بهتره از فروشگا ها و مراکز درمانی معتبر تهیه کنی تا با خیال راحت ازش استفاده کنی و به تاریخ انقضای محصول هم توجه کن.